راهنمای استفاده از عطر و ادکلن

نکات مهم و ضروری استفاده از ادکلن در نقاط مختلف بدن

شاید افرادی باشن که تا کنون از عطر و ادکلن استفاده ای نکردن و باید گفت که دیر یا زود مجبور به استفاده از عطر و بوهای خوشبوش میشن. از طرف دیگه افراد بسیار زیادی هستن که علاقه شدیدی به عطرهای خوشبو دارن و معمولا همیشه بر اساس علاقه شخصی خودشون انواع عطر ها رو خریداری می کنن. ممکنه هزینه های زیادی رو برا خرید عطر های مارک دار و برند پرداخت کنن.

اما نکته مهم و اساسی اینه که گرونترین عطر ها هم ماندگاری خودشون رو به زودی از دست میدن. همین امر سبب میشه تا افراد از اون عطر دلسرد و مجبور به خرید برندای دیگه عطر بشن. به این نتیجه میرسیم که فقط هزینه های زیاد رو صرف خرید عطر کردیم و در نهایت از برندای مختلف عطری که خریداری کردیم به زودی ناراضی میشیم. چون که ماندگاری خودشون رو از دست میدن.

دانشمندان و روانشناسان بزرگ جهان دلیل پشیمانی و نارضایتی این افراد در مورد انتخاب عطر و ماندگار ی پایین رو کشف کردن و به این نتیجه و جمع بندی رسیدن که ماندگاری بالای عطر بستگی به شرایط استفاده از عطر و نحوه استفاده از اون در نقاط مختلف بدن داره نه به قیمت بالای عطر و خرید عطر های برند قیمتی.

باید طریقه زدن عطر در نقاط مختلف بدن رو یاد بگیریم تا ماندگاری اون عطر بیشتر بشه و مجبور نشیم پشت سر هم، هزینه هنگفتی رو برا خرید عطر بذاریم کنار.

راهنمای استفاده از عطر و ادکلن

 

 

 

نحوه استفاده صحیح از عطر

دانشمندان شیوه های زیادی رو برای استفاده عطر در نقاط مختلف بدن با ماندگاری بالا ارائه دادن که در ادامه مطلب متوجه میشیم

 1. عطر رو تو فضای بین سینه‌ها استفاده نکنیم چون باعث بروز جوش و بثورات پوستی تو این نواحی میشه.
 2. هیچوقت عطر رو پشت گوش‌ نزنیم چون به سرعت با ترشحات پوست تو اون ناحیه ترکیب میشه و بوی عجیبی میده.
 3. هیچوقت عطر رو به ناحیه زیربغل نزنیم چون اثر ضدعرق و خوشبوکننده نداره و وقتی با عرق ترکیب می‌شه، بوی بدی تولید میکنه.
 4. در طول روز میتونیم عطر رو روی مچ دست‌ها، مفاصل پاها، پشت گردن و بالای شکم خودمون استفاده کنیم.
 5. اگه عطر تازه ای خریدیم ، نمونه اون رو قبل غروب تست کنیم چون قدرت بویایی تو این تایم از روز بیشتره.
 6. در شروع استفاده از عطر تازه، اول اون رو روی ناحیه کوچیکی از پوست بزنیم چون اگه حساسیت داشتیم، درگیری مون کمتر میشه. اگه بعد از یک ساعت واکنشی نبود، میتونیم از عطره استفاده کنیم.
 7. موقع استفاده از عطر، اون رو روی نقاطی از بدن بزنیم که نبض داره.! مثل مچ داخلی دست، پشت زانوها، زیر خط فک و نزدیک گوش. چون نبض باعث پخش شدن رایحه میشه.
 8. عطرامون رو تو مکان سرد و تاریک نگهداری کنیم چون گرما با عطر واگنش نشون میده و خراب میشه.
 9. بعد از باز کردن درب عطر حداکثر تا دوسال ازش استفاده کنیم.
 10. عطر رو روی لوازم تزینی و جواهراتمون نزنیم! چون بعضی عطرا واسه طلا جواهرات یه مخرب به شمار میان.
 11. تو هوای سرد از عطرای قوی استفاده کنیم چون سرما شدت عطر رو کم می‌کنه و برعکس تابستان‌ ها عطر ملایم بزنیم.
 12. بعد از حمام بهترین وقت عطر زدنه چون منافذ پوست بازن و عطر نفوذ میکنه. از این رو بهتره که موقع حمام از صابون های بدون عطر استفاده کنیم.
 13. موقع عطر زدن بهتره عطر تو هوا چندان پراکنده نشه و فاصله اون با ناحیه موردنظرمون زیاد نباشه حتی بهتره عطر رو روی پنبه بزنیم و اون رو به محل موردنظرمون بمالیم تا بوی اون بیشتر حس بشه.

آیا وقتی از خونه بیرونیم باید از عطر های شیرین بزنیم؟

فواید و مزایا

 • اولین فایدش اینه که میتونیم از رایحه‌هایی استفاده کنیم که درست همون بوی دلپذیری رو داره که بیشتر آدما دوست دارن، مثل رایحه گل‌ها، میوه‌ها یا حتی محل‌های خاص.

ضرر و زیان

 • زیانش هم اینه که استفاده از عطرهای شیرین و تند که معمولا تو محیط بیرون به کار میرن، مشکل بزرگی ایجاد میکنه؛ خیلی از حشرات به این بوها علاقه دارن و جذب اون میشن. پس به این موضوع توجه داشته باشیم و سعی کنیم برا بیرون ازی خونه عطرهای شیرین استفاده نکنیم چون زنبور و مگسا رو به خودمون جذب میکنیم. تو پیک‌ نیک یا پارک عطر تند نزنیم. تو محیط‌ هایی که پشه زیاده اصلا عطرشیرین نزنید چون پشه‌ها رو جذب میکنیم. اگه هم از اون افرادی هستیم که بدون عطر، هیچ جا نمیریم، تو محیط بیرون از عطرای خیلی ملایم استفاده کنیم.

امیدوارم این مقاله در استفاده صحیح از عطر و ادکلن به شما کمک شایانی بکنه.